TEL
  1. Strona główna
  2. Rozwiązania
  3. Przykłady wdrożeń

Studia przypadków

Międzynarodowy koncern jest zdecydowany kontynuować inspekcje swoich produktów. Teraz, dzięki w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej, mogą zredukować ryzyko ludzkiego błędu do minimum.

Nutrition & Santé jest wiodącym europejskim producentem organicznej i zdrowej żywności. Herbatniki zwijane są z linii produkcyjnych w stosy po 4 lub 5 sztuk, które są następnie owijane w opakowania i umieszczane w opakowaniach kartonowych z dużą prędkością.

Firma Timex jest wiodącym amerykańskim producentem zegarków i jest obecna w ponad 80 krajach. Fralsen, francuski oddział firmy, wykonuje mechanizmy zegarkowe, stosuje czujniki kontaktowe i konwencjonalne komparatory, i szukał sposobu na usprawnienie procesu kontroli.

Dzięki zastosowaniu czujnika LJ-G firmy KEYENCE producent wyposażenia samochodowego zautomatyzował kontrolę szczelin w rozmieszczeniu poduszek powietrznych w deskach rozdzielczych pojazdów. W rezultacie uzyskano stabilne pomiary i szybki zwrot z inwestycji.

Problem:Automatyczna ładowarka do tac czasami nieprawidłowo ładuje tacę na tor przenośnika. Źle załadowana taca ostatecznie powoduje awarię linii produkcyjnej, powodując przestoje, uszkodzenia maszyn i potencjalne zagrożenie dla operatorów.

Problem:operatorzy zamieniają się zadaniami, aby zachować czujność, jednak niektóre podzespoły nie zawsze są umieszczane na zespołach. W ten sposób może powstać kilka scenariuszy. Pierwszym z nich jest uszkodzenie podczas montażu części w urządzeniach automatyki.

Problem:pomiary były wykonywane przy użyciu ręcznych przyrządów pomiarowych, kontaktowych przyrządów pomiarowych lub innych, mniej dokładnych metod pośrednich. Nie mając wypracowanej standardowej praktyki, pracownicy zakładu nie przeprowadzali wiarygodnych pomiarów.

Problem:Podczas montażu, jeśli membrana nie jest osadzona we właściwym miejscu, dwie połówki nie zostaną prawidłowo uszczelnione, tworząc wadliwy produkt. Jedna połówka o mniejszej średnicy mieści się wewnątrz większej, a uszczelka działa jak poduszka pomiędzy nimi. Podczas osadzania membrana może zostać „przygnieciona” podczas procesu, czasami powodując rozdarcia i/lub nie pozwalając na niezbędne szczelne uszczelnienie wymagane przez część.